RAKEterm on kivipinnaga ja vahtpolüuretaanist soojustuskihiga armeeritud liitpaneelile baseeruv viimistlus- ja soojustussüsteem nii uutele kui ka renoveeritavatele hoonetele. Paneeli kattekihi moodustavad tsemendimördiga vuugitud kiviplaadid.

 

Kattekiht annab toodetele

  • mehaanilise tugevuse - see on kõva, ei deformeeru ega purune käe- või jalalöökidest - on kergesti pestav, seda ka survepesuga
  • tulekindluse
  • kaitseb keskkonna välismõjutuste eest

Katvad klinkerplaadid on

  • väikese veeimavusega
  • happe- ning leelisekindlad

Kivikattest johtuvalt on toodete hoolduskulud ekspluatatsioonis minimaalsed. Paneeli soojustuskihi moodustab vahtpolüuretaan, mille tagapinnas on klaaskiust sarrusvõrk. Soojustuskihi täiteainena kasutatav vahtpolüstüreen lisab tootele tugevust, säilitades kerguse ja head isolatsiooniomadused.

 


Paneelide omavaheline täispunnühendus tagab katte niiskus- ja tuulekindluse. Tooted on normaalsetes kasutus- ja ilmastikuoludes mittelagunevad, lõhnatud ja mürgivabad. Nad ei sisalda hallitavaid ega mädanevaid komponente ning neist ei irdu tervisele ega keskkonnale kahjulikke gaase.
Tänu oma kergusele ja tugevusele sobib süsteem praktiliselt kõigi välisseinakonstruktsioonide katteks, see ei toetu vundamendile, vaid riputatakse seinale. Paneelid kruvitakse spetsiaalsete klambrite või kruvitüüblitega kas kergkonstruktsioonis aluskarkassile või vahetult seinale tuulutusvahega või ilma. Toote paigaldamine on lihtne ja kiire, see on teostatav aastaringselt. Standardtoodetest valminud välissein sarnaneb puhta vuugiga laotud müüritisele, toimides samaaegselt viimistluskatte, soojusisolatsiooni ja tuuletõkkena.
Lõhutud kate on kergesti remonditav, vigastatud plaat tuleb asendada ja ümbrus vuukida.