Tere tulemast!

AS RAKE on 1988.a. asutatud ehitusvaldkonnas tegutsev ettevõte.

 

Kümned uusehitused ning sajad renoveeritud ja uuendatud ühiskondlikud-, äri-, tootmis- ja eluhooned Eestid, osalemine Astoria hotelli ja Ermitaazhi Teatri renoveerimisel Sankt-Peterburis, Priupskpanga hoone Jefremovis, büroohoone Tuulas, mitmed uuendatud kauplused Moskvas ja Riias jäävad ettevõtte teostuste ajalukku.

 

1995.a. alustati koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Puidu-, Polümeeride ja Tekstiiliinstituudi teadurite ning Soome firmaga "Insinööritoimisto Jaakonsaari" uudse fassaadide soojustusmaterjali tehnoloogia väljatöötamist. Nelja järgneva aasta töö tulemusena valmis 1998.a. fassaadipaneel RAKEterm, millele baseerub välisfassaadide renoveerimise ja soojustamise terviklik süsteem. Aastatel 2004-2006 Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toel teostatud rakendusuuringute ja tootearendusprojekti tulemusel on toode arendatud kvalitatiivselt uuele tasandile.
Selle tulemusel on RAKEterm tänaseks tänu efektsele välimusele, madalatele ekspluatatsioonikuludele ning lihtsale paigaldamisele saavutanud Eesti fassaadikatete turul sooja vastuvõtu ja kindla positsiooni ning ettevõte on täielikult pühendunud tootmistegevuse laiendamisele ja eksporditurgude avamisele.